הסיפור שלנו

הגעתי לעולם העיצוב דרך החיבור לעבודה בעץ ועבודה סביב ארכיטקטים – בוני סירות ואמנים. תחילת דרכי הייתה בעולם הטיסנאות -עץ בלזה ונייר אורז משם זה כהתגגלגל לבניית מודלים ארכיטקטוניים ודגמי פסלים לאדריכלים ואמנים בארץ.

אלו היו כרוכים בעבודה דייקנית- קפדנית – ללא פשרות של גימור וביצוע.
משם זה התגלגל לסן פרנסיסקו קליפורניה כמודליסט של מבני ארכיטקטורה בתחילת דרכי שם ולאחר מכן עברתי לנגרות בניין של בתים ויקטוריאנים.

יש בבתים האלו המון נשמה- הרצון של בעליהם והיכולות של אנשי המקצוע הרשימו אותי- זו הייתה התעסקות מעניינת מאוד- עבודה עם עצים איכותיים כמו מהגוני וההתמודדות עם פרטי גימור קלאסיים ומורכבים.

בשלב מאוחר יותר – נכנסתי לעולם סירות המפרש – סירות העץ הקלאסיות- אין יפה מהן במראה, בחומר ובגימור.

פרק גדול וארוך במיוחד בחיי היה של בניית סירת קטמרן מודרנית- אך מעץ ובטכנולוגיות בנייה חדשניות- זה היה פרויקט מרתק שנמשך כ 7 שנים.

בשלב מאוחר יותר בחיי חיפשתי לעסוק בחומר- בעץ.
ביקור באינדונזיה חושף לעיני עולם של עיצוב שלא הכרתי מעולם – ריהוט פרימיטיבי- מגולף בשיא הפשטות עם כלים הכי בסיסיים- ועם זרימה עם תכונות ומראה החומר.

כמי שהתגלגל מעולם הים לאינדונזיה- השימוש האינסופי בעץ טיק כבש אותי.
התהליך התחיל ב 1992 ונמשך עד היום. שרשרת אינסופית של איים- כפרים ואנשים, כמעט 30 שנים של שיטוטים בכפרים ואיסוף של פרטי עץ מקוריים- שבטיים, בניתי לאורך עשרות השנים מערכת של הכרויות ויחסים עם אנשים מקומיים אשר בעזרתם אני מגיע ממקום למקום ומוצא את הפריטים האהובים עלי. משם מתחיל תהליך של איסופים- שיפוץ וחידוש הפריטים עד הגעתם לבית פרימיטיב בתל אביב.

אבי בורלא

מנכ”ל פרימיטיב & דיזיין